http://forkredit.com/ | Агротехника | Санкт Петербург | Все о Финляндии
A- A A+

Yangiliklar

Erkin yo’nalishda ham O’zbekiston kurashchilari tengsiz

on .

Xabaringiz bor, Olmaliq kon-metallurgiya kombinatining “OKMK” sport majmuasida O’zbekiston Respublikasi Prezidenti sovrini uchun Belbog’li kurash bo’yicha o’smirlar va qizlar o’rtasidagi jahon chempionati bo’lib o’tdi.

10 avgust kuni bo’lib o’tgan belbog’li kurashning erkin yo’nalishi bo’yicha bahslarda ham mamlakatimiz yosh kurashchilari nimalarga qodirligini namoyon etishdi. O’z vazn toifalarida gilamga tushgan vakillarimiz terma jamoamizga 8ta oltin, 4ta kumush va 9ta bronza medallari shodasini tuhfa etishdi. E’tiborlisi, 71 kg vazn toifasida musobaqada ishtirok etgan hamshahrimiz Jumadullo Isroilov barcha raqiblarini yenggan holda jahon chempioni bo’ldi.

Eslatib o’tamiz chempionatda 1-o’rinni olganlar 1500 AQSH dollari, 2-o’rinni olganlar 1000 AQSH dollari, 3-o’rinni olganlar 500 AQSH dollari miqdorida mukofot pullari bilan taqdirlanishdi.

Chempionatning yopilish marosimida tashkilotchilar tomonidan hakamlar va chempionatning faxriy mehmonlari esdalik sovg’alari bilan taqdirlanishdi.

O’zbekiston Respublikasi Prezidenti sovrini uchun Belbog’li kurash (erkin yo’nalishi) bo’yicha   2002-2004 yillarda tug’ilgan o’smirlar va qizlar o’rtasida

Jahon chempionati sovrindorlar ro’yxati.

 44 kg         (qiz  bolalar)

І-O’rin

ORINBAEVA GULIMKHAN

UZB

 
 

ІІ- O’rin

SODIROVA OZODA

UZB

 
 

ІІІ- O’rin

GAREEVE  ADELINA

RUS

 
 

ІІІ- O’rin

ZHAKYP AKZHAN

KAZ

 
 

 

48 kg

І- O’rin

ABDUNABIEVA FARANGIZ

UZB

 
 

ІІ- O’rin

SODIKOVA SHOKHISTAKHON

UZB

 
 

ІІІ- O’rin

ERMAN AIIDA

KAZ

 
 

ІІІ- O’rin

ABDUKADIROVA SHAKHNOZA

KAZ

 
 

 

52 kg

І- O’rin

RUZANOVA VIKTORIA

RUS

 
 

ІІ- O’rin

ERGASHEVA DIYORA

UZB

 
 

ІІІ- O’rin

KENESOVA AIGERIM

KAZ

 
 

ІІІ- O’rin

ABILTAYEVA NAZERKE

KAZ

 
 

 

57 kg

І- O’rin

SHUGAEVA OLGA

RUS

 
 

ІІ- O’rin

FAKHRETDINOVA ALFINA

RUS

 
 

ІІІ- O’rin

RAHMUNKULOVA GUZAL

UZB

 
 

ІІІ- O’rin

MANUROVA SARLINOZKHON

UZB

 
 

 

63 kg

І- O’rin

GADELSHINA ELFINA

RUS

 
 

ІІ- O’rin

NUGALIKYZY AKZHAN

KAZ

 
 

ІІІ- O’rin

DUMAN ARUZHAN

KAZ

 
 

ІІІ- O’rin

RAKHMONOVA MOKHINUR

UZB

 
 

 

70 kg

І- O’rin

MAKHIYANOVA OLIMPIYA

RUS

 
 

ІІ- O’rin

DZHANKEZOVA DARINA

RUS

 
 

ІІІ- O’rin

ZHUMAKHAN ZHULDYZ

KAZ

 
 

ІІІ- O’rin

OMAR GAUHAR

KAZ

 
 

 

+70 kg

І-O'rin

MUBARAKSHINA AIGIZIA

RUS

 
 

ІІ-O'rin

ASSANKYZY NURILA

KAZ

 
 

ІІІ-O'rin

NOSIROVA ZEBOKHON

UZB

 
 

ІІІ-O'rin

ABDUBANNOYEVA DILNAVOZKHON

UZB

 
 

 

O’zbekiston Respublikasi Prezidenti sovrini uchun Belbog’li kurash (erkin yo’nalishi)  bo’yicha   2002-2004 yillarda tug’ilgan o’smirlar va qizlar o’rtasida

Jahon chempionati sovrindorlar ro’yxati. 

45 kg        (o'g'il bolalar)

І-O'rin

UMARJONOV ABBOSBEK

UZB

 
 

ІІ-O'rin

FAIZOV ERIK

RUS

 
 

ІІІ-O'rin

OMIRALI ALTYNBEK

KAZ

 
 

ІІІ-O'rin

TILEKKABILOV ZHALGAS

KAZ

 
 

 

50 kg

І-O'rin

AZIMOV KHUSAN

UZB

 
 

ІІ-O'rin

MAKARIKHIN VLADISLAV

RUS

 
 

ІІІ-O'rin

MAMEDOV ANAR

GEO

 
 

ІІІ-O'rin

ASATOV ELDOR

UZB

 
 

 

55 kg

І-O'rin

NIZOMIDDINOV JAKHONGIR

UZB

 
 

ІІ-O'rin

YUSUBJONOV KHURRAMBEK

UZB

 
 

ІІІ-O'rin

AHMADOV ILYOS

KGZ

 
 

ІІІ-O'rin

KOKANTAYEV MEIRZHAN

KAZ

 
 

 

60-kg

І-O'rin

ZOKIROV SHOKHRUKH

UZB

 
 

ІІ-O'rin

LUKMANOV AINUR

RUS

 
 

ІІІ-O'rin

ANVAROV KHOLMUROD

UZB

 
 

ІІІ-O'rin

NAZAROV YAZBERDY

TKM

 
 

 

65 kg

І-O'rin

RAKHMATOV ASADBEK

UZB

 
 

ІІ-O'rin

KOZHAMBEKOV ZHUMAZHAN

KAZ

 
 

ІІІ-O'rin

GULGELDIYEV MEYLIS

TKM

 
 

ІІІ-O'rin

AIBEK UULU SHERNYIAZ

KGZ

 
 

 

71 kg

І-O'rin

ISROILOV JUMADULLA

UZB

 
 

ІІ-O'rin

TURDIBOEV OLCHINBEK

TJK

 
 

ІІІ-O'rin

GURBANGELDIYEV GURBANGELDI

TKM

 
 

ІІІ-O'rin

LAIPANOV AZAMAT

RUS

 
 

 

77 kg

І-O'rin

TURSYN BAKBERGEN

KAZ

 
 

ІІ-O'rin

MEHROBJONRODA MUJIB

TJK

 
 

ІІІ-O'rin

AITMUKHANANBET ALDIYAR

MNG

 
 

ІІІ-O'rin

ABDURAHIMOV ABRORBEK

KGZ

 
 

 

85 kg

І-O'rin

KOSHERBAI NURSAT

KAZ

 
 

ІІ-O'rin

UZDENOV MUNIR

RUS

 
 

ІІІ-O'rin

BERIKBAY MADIYAR

KAZ

 
 

ІІІ-O'rin

QOSIMOV OKHUNJON

TJK

 
 

 

95 kg

І-O'rin

RAIMALY UULU NURMANBET

KGZ

 
 

ІІ-O'rin

BALTABEKOV DARYN

KAZ

 
 

ІІІ-O'rin

KHURSANDOV UCHUNJON

UZB

 
 

ІІІ-O'rin

KISELEV MAKSIM

RUS

 
 

 

+95 kg

І-O'rin

MAKATSRIIA ZURAB

RUS

 
 

ІІ-O'rin

TOKTUBAY ZHANIBEK

KAZ

 
 

ІІІ-O'rin

MURATULY AZAMAT

KAZ

 
 

ІІІ-O'rin

SOBIROV MUKHAMADKODIR

UZB

 
 



Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech