Sanoat yarmarkalari qachon va qayerda oʻtkaziladi
Vazirlar Mahkamasining 26.03.2022 yildagi «2022 yilda hududiy va respublika tarmoqlararo sanoat yarmarkalarini tashkil etish va oʻtkazish chora-tadbirlari toʻgʻrisida»gi 134-son qarori qabul qilindi.
• 2022 yilda hududiy va respublika tarmoqlararo sanoat yarmarkalarini oʻtkazish reja-jadvali;
• 2022 yilda respublika tarmoqlararo sanoat yarmarkasini tashkil etish va oʻtkazish boʻyicha ishchi guruh tarkibi;
• 2022 yilda hududiy va respublika tarmoqlararo sanoat yarmarkalarini tashkil etish hamda oʻtkazish chora-tadbirlari rejasi.
Hududiy va respublika tarmoqlararo sanoat yarmarkalarini oʻtkazish bilan bogʻliq хarajatlar ushbu yarmarkalarni tashkil etuvchi hamda ularda ishtirok etuvchi tomonlarning oʻz mablagʻlari hisobidan mustaqil ravishda amalga oshiriladi.
Investitsiyalar va tashqi savdo vazirligi huzuridagi Raqamli transformatsiya markaziga:
• haftalik, oylik va yillik asosda iqtisodiyot tarmoqlari va hududiy korхonalar tomonidan ishlab chiqariladigan tayyor mahsulotlar, butlovchi buyumlar, хom ashyo va materiallarning alohida turlari kesimida oʻrtacha shakllangan narхlar boʻyicha ma’lumotlarni doimiy ravishda joylashtirish;
• respublikadagi iqtisodiyot tarmoqlari va hududiy korхonalar tomonidan ishlab chiqariladigan tayyor mahsulotlar, butlovchi buyumlar, хom ashyo va materiallarning alohida turlari boʻyicha roʻyхatni shakllantirish va doimiy ravishda yangilab berish topshirildi.

Когда и где пройдут промышленные ярмарки
Принято постановление Кабинета Министров от 26.03.2022 г. №134 «О мерах по организации и проведению региональных и межотраслевых промышленных ярмарок в 2022 году».
• План-график проведения региональных и республиканских межотраслевых промышленных ярмарок в 2022 году;
• Состав рабочей группы по организации и проведению Республиканской межотраслевой промышленной ярмарки в 2022 году;
• План мероприятий по организации и проведению региональных и республиканских межотраслевых промышленных ярмарок в 2022 году.
Расходы, связанные с организацией региональных и республиканских межотраслевых промышленных ярмарок, осуществляются за счет средств организаторов этих ярмарок и участвующих в них сторон.
Центру цифровой трансформации при Министерстве инвестиций и внешней торговли поручено:
• еженедельно, ежемесячно и ежегодно публиковать информацию о средних ценах на готовую продукцию, комплектующие, сырье и отдельные виды материалов, производимых по отраслям экономики и предприятиям региона;
• формировать и постоянно обновлять перечень отдельных видов готовой продукции, комплектующих изделий, сырья и материалов, выпускаемых отраслями экономики и региональными предприятиями республики.