“Korporativ boshqaruv tizimi yanada takomillashtirilishi munosabati bilan O’zbekiston Respublikasining ayrim qonun hujjatlariga o’zgartish va qo’shimchalar kiritish to’g’risida” O‘zbekiston Respublikasining Qonuni, 18.01.2023 yildagi  O’RQ-814-son (Lex.uz)
“O‘zbekiston Respublikasining “O‘zbekiston respublikasida xizmat ko‘rsatgan geolog” faxriy unvonini ta’sis etish to‘g‘risida” O‘zbekiston Respublikasining 2020 yil 30 noyabrdagi O’RQ-650-sonli Qonuni (Lex.uz)
“O‘zbekiston Respublikasi geologiya sohasi xodimlari kunini belgilash to‘g‘risida” O‘zbekiston Respublikasining 2018 yil 26 dekabrdagi O’RQ-509-sonli Qonuni (Lex.uz)
“Elektron hukumat to‘g‘risida” O‘zbekiston Respublikasining 2015 yil 9 dekabrdagi O’RQ-395-sonli Qonuni (Lex.uz)
“Qimmatli qog‘ozlar bozori to‘g‘risida”gi O‘zbekiston Respublikasi qonuniga o‘zgartish va qo‘shimchalar kiritish haqida” O‘zbekiston Respublikasining 2015 yil 3 iyundagi O’RQ-387-sonli Qonuni (Lex.uz)
“Jismoniy va yuridik shaxslarning murojaatlari to‘g‘risida”gi O‘zbekiston Respublikasi qonuniga o‘zgartish va qo‘shimchalar kiritish haqida” O‘zbekiston Respublikasining 2017 yil 11 sentyabrdagi O’RQ-445-sonli Qonuni (Lex.uz)
“Tijorat siri to‘g‘risida” O‘zbekiston Respublikasining 2014 yil 11 sentyabrdagi O’RQ-374-sonli Qonuni (Lex.uz)
“Aksiyadorlik jamiyatlari va aksiyadorlarning huquqlarini himoya qilish to‘g‘risida”gi O‘zbekiston Respublikasi qonuniga o‘zgartish va qo‘shimchalar kiritish haqida” O‘zbekiston Respublikasining 2014 yil 6 maydagi O’RQ-370-sonli Qonuni (Lex.uz)
“O‘zbekiston Respublikasi konchilik va metallurgiya sanoati xodimlari kunini belgilash to‘g‘risida” O‘zbekiston Respublikasining 2001 yil 12 maydagi 221-II-sonli Qonuni

"О внесении дополнений и изменений в некоторые законодательные акты Республики Узбекистан" Закон Республики Узбекистан, от 27.11.2025 г. № ЗРУ-1097
“О недрах” Закон Республики Узбекистан, от 31.10.2024 г. № ЗРУ-987
“Об управлении государственным имуществом” Закон Республики Узбекистан, от 09.03.2023 г. № ЗРУ-821
«О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Узбекистан в связи с дальнейшим совершенствованием системы корпоративного управления» Закон Республики Узбекистан, от 18.01.2023г. № ЗРУ-814
"О драгоценных металлах и драгоценных камнях" Закон Республики Узбекистан от 23 августа 2021 г., № ЗРУ-710
"Об учреждении почетного звания Республики Узбекистан «Ўзбекистон Республикасида хизмат кўрсатган геолог» Закон Республики Узбекистан от 30 ноября 2020 г., № ЗРУ-650
"Об установлении дня работников сферы геологии Республики Узбекистан" Закон Республики Узбекистан от 26 декабря 2018 г., № ЗРУ-509
"Об электронном правительстве" Закон Республики Узбекистан от 9 декабря 2015 г., № ЗРУ-395
"О рынке ценных бумаг" Закон Республики Узбекистан №ЗРУ-387 от 3 июня 2015 г., № ЗРУ-387
О внесении изменений и дополнений в закон Республики Узбекистан «Об обращениях физических и юридических лиц» закон Республики Узбекистан от 11 сентября 2017 г., за № ЗРУ-445
"О коммерческой тайне" Закон Республики Узбекистан от 11 сентября 2014 г., № ЗРУ-374
"Об акционерных обществах и защите прав акционеров" Закон Республики Узбекистан от 6 мая 2014 г., № ЗРУ-370
"Об открытости деятельности органов государственной власти и управления" Закон Республики Узбекистан от 5 мая 2014 г. № ЗРУ-369
"Об установлении дня работников горной и металлургической промышленности Республики Узбекистан" Закон Республики Узбекистан от 12 мая 2001 г. № ЗРУ-221-II-сон