"Давлат харидлари тўғрисида" Ўзбекистон Республикасининг Қонуни 2018 йил 9 апрель, ЎРҚ-472-сон
"Хўжалик жамиятлари ва стратегик аҳамиятга эга корхоналар фаолиятини кўллаб-қувватлаш чора-тадбирлари тўғрисида" Ўзбекистон Республикаси Президентининг Қарори 2018 йил 22 январь, ПҚ-3487-сон
Ўзбекистон Республикаси Вазирлар Маҳкамасининг «Ўзбекистон Республикаси Давлат геология ва минерал ресурслар қўмитаси тўғрисидаги янгиланган Низомни тасдиқлаш ва геология соҳаси ходимларини рағбатлантириш чора-тадбирлари тўғрисида» 2017 йил 13 июлдаги 494-сонли қарори (Lex.uz)
Ўзбекистон Республикаси давлат геология ва минерал ресурслари қўмитаси, «Навоий КМК» давлат корхонаси ва «Олмалиқ КМК» очиқ акциядорлик жамияти томонидан амалга ошириладиган «Геология-қидирув ишлари дастурларини шакллантириш тартибини такомиллаштириш чора-тадбирлари тўғрисида» Ўзбекистон Республикаси Вазирлар Маҳкамасининг 2012 йил 30 май, ВМҚ-152 сон қарори (Lex.uz)
“Qalmoqqir konini qayta kengaytirish va rekonstruksiya qilish” investitsion loyihasini amalga oshirish bo‘yicha chora-tadbirlar to‘g‘risida” O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2009 yil 23 noyabrdagi PQ-1233-sonli Qarori
"Олмалиқ кон-металлургия комбинати" ОАЖ ташкилий тузилмасини такомиллаштириш чора-тадбирлари тўғрисида" Узбекистон Республикаси Президентининг 25.04.2007 йилдаги ПҚ-628-сонли Қарори (Lex.uz)
“Respublika volfram konlarining mineral-xom ashyo bazasini yanada rivojlantirish to‘g‘risida” Prezidentining 2006 yil 14 dekabrdagi PQ-530-sonli Qarori
“Olmaliq kon-metallurgiya kombinatini aksiyadorlashtirishga oid qo‘shimcha chora-tadbirlar to‘g‘risida” O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 1998 yil 15 iyundagi VMQ-251-sonli Qarori (Lex.uz)
«Олмалиқ кон-металлургия комбинати уставига ўзгартириш ва қўшимчалар киритиш тўғрисида» Ўзбекистон Республикаси Вазирлар Маҳкамасининг 6 июнь 1996 йилдаги ВМҚ-213 сон Қарори (Lex.uz)
“1995-1996-yillarda Olmaliq kon-metallurgiya kombinati ishini barqarorlashtirish, texnika bilan qayta jihozlash va rekonstruksiyalash chora-tadbirlari to‘g‘risida” O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 1995 yil 1 iyundagi VMQ-201-sonli Qarori (Lex.uz)
«Олмалиқ кон-металлургия комбинатининг уставини тасдиқлаш тўғрисида» Ўзбекистон Республикаси Вазирлар Маҳкамасининг 9 июнь 1994 йилдаги ВМҚ-291 сон Қарори (Lex.uz)

«О государственных закупках » Закон Республики Узбекистан от 9 апреля 2018 г., за № ЗРУ-472
«О мерах по поддержке деятельности хозяйственных обществ и предприятий стратегического значения» Постановление Президента Республики Узбекистан от 22 января 2018 г., за № ПП-3487
«Об утверждении обновленного Положения о Государственном комитете Республики Узбекистан по геологии и минеральным ресурсам и мерах по стимулированию работников геологической отрасли» Постановление Кабинета Министров Республики Узбекистан от 13 июля 2017 года № 494
«О мерах по реализации инвестиционного проекта «техническое перевооружение кислородной станции АО «Алмалыкский ГМК»  Постановление Президента Республики Узбекистан от 28 сентября 2012 г., № ПП-1826
«О мерах по совершенствованию порядка формирования программ геологоразведочных работ, осуществляемых государственным комитетом республики Узбекистан по геологии и минеральным ресурсам, государственным предприятием «Навоийский ГМК» и открытым акционерным обществом «Алмалыкский ГМК» Постановление Кабинета Министров Республики Узбекистан от 30 мая 2012 г., № ПКМ-152
«О мерах по реализации инвестиционного проекта «реконструкция и расширение рудника Кальмакир» Постановление Президента Республики Узбекистан от 23 ноября 2009 г., № ПП-1233
«О мерах по совершенствованию организационной структуры ОАО «Алмалыкский горно-металлургический комбинат» Постановление Президента Республики Узбекистан от 25 апреля 2007 г., № ПП-628
«О дальнейшем развитии минерально-сырьевой базы вольфрамовых месторождений республики» Постановление Президента Республики Узбекистан от 14 декабря 2006 года № ПП-530
“О дополнительных мерах по акционированию Aлмалыкского горно-металлургического комбината” Постановление Кабинета Министров Республики Узбекистан от 15 июня 1998 г. за № 251
«О внесении изменений и дополнений в устав Алмалыкского горно-металлургического комбината» Постановление Кабинета Министров Республики Узбекистан от 16 июня 1996 г. за № 213
“О мерах по стабилизации работы, техническому перевооружению и реконструкции Aлмалыкского горно-металлургического комбината в 1995-1996 годах” Постановление Кабинета Министров Республики Узбекистан от 1 июня 1995 г. за № 201
«Об утверждении устава «Алмалыкского горно-металлургического комбината» Постановление Кабинета Министров Республики Узбекистан от 9 июня 1994 г. за № 291