Kichik kamchiliklar ham rahbarlar e'tiboridan chetda qolishi kerak emas!
Ma'lumki OKMK boshqaruvi raisining 2022-yil 31-avgustdagi 1037-sonli buyrug‘iga muvofiq tuzilgan ishchi guruh tomonidan kombinat tarkibiy bo‘linmalarida ijtimoiy va ma'naviy-ma'rifiy muhit, yoshlar masalalari hamda turli ko‘rinishdagi jinoyatchilik va korrupsiyaga qarshi kurashish borasida amalga oshirilgan ishlar samaradorligi o‘rganilmoqda.
Avval xabar berganimizdek, ana shunday o‘rganish ishlaridan navbatdagisi Qalmoqqir kon boshqarmasi mehnat jamoasida tashkil etilgan bo‘lib, joriy yilning 16-mart kuni ushbu o‘rganish ishlari davomida aniqlangan kamchiliklarning muhokamasiga bag‘ishlangan ochiq muloqot tarzidagi yig‘ilish bo‘lib o‘tdi. Unda OKMK boshqaruvi raisining xodimlar va ijtimoiy masalalar bo‘yicha o‘rinbosari S.Shermatov, tegishli soha mutassaddi rahbarlari, Kasaba uyushmasi Kengashi mas'ullari, tarkibiy bo‘linmalarning boshliqlari hamda ishchi-xodimlar ishtirok etishdi.
Ochiq muloqot davomida ishchi-guruh tomonidan o‘rganishlar davomida aniqlangan kamchiliklarga batafsil to‘xtalib o‘tilib, korxona mas'ullarining hisobotlari tinglandi. Aniqlangan kamchiliklarni qisqa muddatlarda bartaraf etish bo‘yicha boshqarma mutassaddi rahbarlariga tegishli topshiriq va ko‘rsatmalar berildi.
O‘rganishlar davomida kamchiliklarning aksariyati tezkorlikda bartaraf etilgani qayd etib o‘tildi. Shuningdek, ochiq muloqot davomida ishchi-xodimlar tomonidan bir qancha samarali takliflar bildirilib, ularni amalga oshirish bo‘yicha aniq choralar, muddatlar va mas'ullar belgilab olindi.
Shu o‘rinda aziz kombinat ishchi-xodimlariga eslatib o‘tamiz. Sizning korxonangizda qonunbuzilish holatlari bo‘layaptimi? Sizni qandaydir muammo qiynayaptimi? Unda telegram messenjeri orqali @agmk_bot manziliga murojaat qiling. Sizning murojaatingizga mas'ullar javob beradi.

Рабочая группа: первостепенная задача – создание достойных условий
Во исполнение приказа председателя правления АО «Алмалыкский ГМК» А. Хурсанова от 31 августа 2022 года специально созданной рабочей группой проводится системная работа по изучению социальной, духовно-просветительской среды, проблем молодежи в структурных подразделениях Алмалыкского горно-металлургического комбината, а также эффективности мероприятий по борьбе с преступностью, правонарушениями и коррупцией.
Как сообщалось ранее, очередную работу по изучению рабочая группа провела в рудоуправлении «Кальмакыр». 16 марта текущего года состоялось мероприятие, посвященное итогам этого изучения.
В мероприятии, в котором в формате открытого диалога обсуждались недостатки, выявленные в ходе изучения, приняли участие заместитель председателя правления АО «Алмалыкский ГМК» по персоналу и социальным вопросам С. Шерматов, руководители и ответственные лица подразделений, профсоюзного комитета и работники.
В ходе мероприятия заслушаны доклады и отчеты ответственных лиц предприятия. Со стороны рабочей группы даны поручения и указания по устранению выявленных недостатков в кратчайшие сроки. Отмечено, что большинство недостатков были устранены в оперативном порядке.
Также в ходе открытого диалога выслушаны проблемы и предложения работников, рабочей группой определены конкретные задачи и сроки их реализации.
Вы стали свидетелем правонарушений в вашем подразделении? Вас беспокоит какая-либо проблема? По этим и другим вопросам можете отправлять свои обращения через бот в мессенджере Telegram – @agmk_bot