"Eng yaxshi yosh dasturchi" tanlovi
Oʻzbekiston Respublikasi Prezidenti Sh.M. Mirziyoev "Raqamli Oʻzbekiston – 2030" va "Bir million dasturchi" loyihasi koʻmagida 24.11.2022 yil soat 13:00 da “Olmaliq KMK” AJ Oʻquv markazida kombinat tarkibiy boʻlinmalari va Olmaliq shahar yoshlari oʻrtasida "Eng yaxshi yosh dasturchi" tanlovi oʻtkaziladi.
Sovrinli oʻrinlarni qoʻlga kiritgan ishtirokchilar qimmatbaho sovgʻalar va esdalik diplomlari bilan taqdirlanadi, shuningdek sovrinli oʻrinni qoʻlga kiritgan kombinat xodimi boʻlmagan ishtirokchi OKMK Ishlab chiqarishni avtomatlashtirish boshqarmasida amaliyot oʻtashga taklif qilinadi.

Конкурс "Лучший молодой программист"
В рамках концепции Президента Республики Узбекистан Ш.М.Мирзиеева "Цифровой Узбекистан – 2030" и поддержки проекта "Один миллион программистов” 24.11.2022 года в 13:00 в Учебном центре АГМК будет проведён конкурс "Лучший молодой программист" среди структурных подразделений АО "Алмалыкский ГМК" и молодежи города Алмалык.
Участники занявшие призовые места будут награждены ценными подарками и памятными дипломами, а также участник, занявший призовое место, не являющийся работником АГМК будет приглашён для прохождения стажировки в Управлении автоматизации производства АГМК.
Заявку на участие можно подать в телеграм группу по ссылке t.me/EngYaxshiDasturchi. Заявки принимаются до 23 ноября 24:00ч.