IHQX bo'sh ish o'rinlari
“Olmaliq KMK” АJ Idoraviy harbiylashtirilgan qo‘riqlash xizmatining quyidagi bo'sh ish o'rinlariga rezyumelar qabul qilinadi.
1. Idoraviy harbiylashtirilgan qo‘riqlash xizmati (Angren) 6-komanda 1-darajali o‘qchi
Oylik ish haqi - “Olmaliq KMK” АJ xodimlarning mehnatga haq to‘lash bo‘yicha yagona tarif setkasiga asosan;
Kerakli ish staji – talab etilmaydi;
Bandlik – smenali ish.
- Doimiy yashash joyiga ega;
- O‘ziga nisbatan jinoyat ishi qo‘zg‘atilmagan;
- Mol-mulkka tajovuz qiladigan huquqbuzarliklar uchun jinoiy yoki maʼmuriy javobgarlikka tortilmagan;
- Safarbarlik chaqiruv rezervidagi xizmatni yoki haqiqiy harbiy xizmatni o‘tab boʼlgan, 18 yoshga to‘lgan, 45 yoshdan oshmagan erkaklar, 40 yoshdan oshmagan salomatlig holati bo‘yicha yaroqli bo‘lgan ayollar;
- Nutq qobiliyati;
- Davlat va rus tillarida ravonlik (chet tili – ingliz tilini bilish afzal ko‘riladi);
Shartlar :
- Kelgusida ushbu sohada muvaffaqiyyatga erishgan nomzodga oylik ish haqi va ijtimoiy imtiyozlarni ko‘paytirish masalasi koʼrib chiqiladi;
- Hamkorlikning keyingi shartlari muhokama (suhbat) yakunida kelishiladi.
- Ob’yektlar qo‘riqlanishini va tashilayotgan yuklarning saqlanishini ta‘minlash bo‘yicha qonun hujjatlariga katʼiy rioya kilish;
- mol-mulkni o‘g‘irlagan shaxslarga nisbatan murosasiz bo‘lish, quriqlanayotgan mol-mulkning o‘g‘irlanishi yoki buzilishiga olib kelishi mumkin bo‘lgan xo‘jasizlik va beparvolik namoyon bo‘lishining har qanday koʼrinishiga o‘z vaqtida munosabat bildirish;
- Ruxsat berish va obʼyekt ichki rejimlari buzilishining oldini olish va ularga barham berish tadbirlarini amalga oshirish;
- Obʼyektlar va mol-mulkni qoʼriqlashni hamda huquqqa zid tajovuzlardan himoya qilishni taʼminlash;
- Qoʼriqlanadigan obʼyektlarda jinoyatlar va maʼmuriy huquqbuzarliklarga barham berish;
- Qoʼriqlanadigan obʼyektaarga noqonuniy kirgan shaxslarni qidirish va ushlash;
- Qoʼriqlanadigan obʼyektlarda favqulodda hodisalar hamda texnogen va tabiiy tusdagi vaziyatlarning oldini olishda va ularni tugatishda belgilangan tartibda qatnashish;
- Rejimli-maxfiy organ binosiga kirish huquqisiz davlat sirini va qonun bilan muhofaza qilinadigan boshqa sirni tashkil etadigan maʼlumotlar saklanishini taʼminlash tadbirlarini oʼtkazishda qatnashish;
- Huquqni muhofaza qilish organlariga oʼzlariga yuklangan vazifalarni hal etishda oʼz vakolatlari doirasida koʼmaklashish;
- Oʼziga ishonib topshirilgan xizmat quroli, xizmat guvohnomasi, maxsus va texnik vositalar, formali kiyim-bosh, mol-mulkni ehtiyot qilish va ularni soz holatda saqlash;
- Oʼzlariga yuklangan vazifalarni bajarishga halol va vijdonan munosabatda boʼlish, intizomli boʼlish, oʼz kasbiy bilimlarini doimo oshirib borish;
- Tegishli dasturlarda belgilangan shaxsiy jangovar xizmat, ijtimoiy-huquqiy, maʼnaviy-psixologik va jismoniy tayyorgarlik darajasini taʼminlash;
- Xizmat vazifalarini bajarishda egallab turgan lavozimiga muvofiq belgilangan formali kiyim-boshni kiyish va farqlash belgilarini taqish;
- Boshliqlarning buyruq va vazifalarini soʼzsiz, aniq va oʼz vaqtida bajarish;
- Oʼz vazifalarini qatʼiy bilish va ongli ravishda bajarish, qoʼriqlanadigan obʼyektni va uning xususiyatlarini bilish, oʼz kasbiy mahoratini doimiy ravishda oshirish;
- Tashabbuskorlik va topqirlikni koʼrsatish;
- Intizomli boʼlish, davlat va xizmat sirlarini qatʼiy saqlash;
- Texnik qoʼriqlash vositalarini va boshqa mulkni avaylash va doimiy ravishda jangovar tayyorgarlikda ushlab turish;
- Xizmat hujjatlarini saqlash va ulardan foydalanish qoidalariga rioya kilish;
- Yongʼin xavfsizligi, sanoat sanitariyasi va xavfsizlik texnikasi qoidalariga qatʼiy rioya qilish;
- Qoʼriqlanayotgan obʼyektda tartibni taʼminlashda korxona mansabdor shaxslariga koʼmaklashish.
- IHQX xodimlari qonun hujjatlarida nazarda tutilgan boshqa vazifalarni xam bajaradilar.
Qabul qilingan rezyumelarni koʻrib chiqishning xolisligini taʻminlash uchun, ularni koʻrib chiqish va malaka talablari/mezonlariga muvofiqligini baholash maqsadida 2023-yilning 7-9 fevral kunlari quyidagi havolada keltitilgan forma https://ahds.agmk.uz:8443/ords/f?p=123 orqali yuboring.

07 Февраля 2023, 8:52
Будут приниматься резюме на следующие вакансии в ведомственной военизированной охране АО «Алмалыкский КМК».
1. Ведомственная военизированная охранная служба (Ангрен) 6-команда на должность стрелка 1-го класса
Месячная заработная плата - выплачивается согласно единой тарифной сетки установленного для оплаты труда работников АО "Алмалык КМК";
Требуемый стаж работы: не требуется;
Занятость: сменная работа.
- Иметь постоянное место жительства;
- Ранее не привлечённые к уголовной ответственности;
- Не подлежащий уголовной или административной ответственности за правонарушения, посягающие на собственность;
- Прошедшие службу в мобилизационном резерве или действительную военную службу, достигшие 18-летнего возраста, мужчины в возрасте до 45 лет, женщины, годные по состоянию здоровья не более 40 лет;
- Способность к речи;
- Свободное владение государственным и русским языками (иностранный язык - предпочтительнее английский);
- В будущем будет рассмотрен вопрос об увеличении ежемесячной заработной платы и социальных пособий для успешного кандидата в данной профессии;
- Дальнейшие условия сотрудничества будет обсуждены на переговорах.
- Строго соблюдать законодательство по обеспечению охраны объектов и сохранности имущества, а также требования настоящего положение;
- Быть непримиримыми к лицам, совершившим хищения имущества, своевременно реагировать на всякого рода проявления бесхозяйственности и беспечности, которые могут привести к хищениям или порче охраняемого имущества;
- Осуществлять мероприятия по предупреждению пересечению нарушений пропускного и внутри объектового режимов;
- Обеспечивать охрану и защиту объектов и имущества от противоправных посягательств;
- Пресекать преступления и административные правонарушения на охраняемых объектах;
- Осуществлять поиск и задержание лиц, незаконно проникших на охраняемые объекты;
- Участвовать в установленном порядке, в предупреждении и ликвидации чрезвычайных происшествий и ситуаций техногенного и природного характера на охраняемых объектах;
- Участвовать в проведении мероприятий по обеспечению сохранности сведений, составляющих государственную и иную охраняемую законом тайну, без права входа в помещение режимно-секретного органа;
- Оказывать в пределах своей компетенции содействие правоохранительным органам в решении возложенных на них задач;
- Беречь вверенное служебное огнестрельное оружие, специальные и технические средства, форменное обмундирование, имущество и содержать их в исправном состоянии и служебное удостоверение;
- Честно и добросовестно относиться к выполнению возложенных обязанностей, быть дисциплинированными, постоянно повышать свои профессиональные знания;
- Обеспечивать установленный соответствующими программами уровень личной служебно-боевой, общественно-правовой морально-психологической и физической и подготовки;
- При исполнении служебных обязанностей носить установленную форменную одежду и знаки различия в соответствии с занимаемой должностью.
- Беспрекословно, точно и в срок исполнять приказы и приказания начальников;
- Твердо знать и добровольно выполнять свои служебные обязанности, знать охраняемый объект и его особенности, постоянно совершенствовать служебное мастерство;
- Проявлять инициативу и находчивость;
- Быть дисциплинированным, строго хранить государственную и служебную тайну;
- Беречь и постоянно содержать в боевой готовности, технические средства охраны и имущество;
- Соблюдать правила хранения и пользования служебными документами;
- Строго соблюдать правила пожарной безопасности, производственной санитарии и техники безопасности;
- Оказывать помощь должностным лицам предприятия в обеспечении порядка на охраняемом объекте;
- Работники ведомственной военизированной охраны также выполняют и иные обязанности, предусмотренные законодательством.
В целях обеспечения объективности при рассмотрении поступивших Резюме, справку-объективку кандидатов (соискателей) просим направить по указанной форме https://ahds.agmk.uz:8443/ords/f?p=123, для дальнейшего их препровождения на рассмотрение и оценку на соответствие квалификационным требованиям/критериям, в Приемную комиссию АГМК с 7 по 9 февраля 2023 года.