17 Avgust 2023, 12:24 9870
• Davlat ta’lim dasturi, kunlik ish rejasi, bolalar yoshiga muvofiq bolalarni har tomonlama rivojlantirish va tarbiyalash boʻicha ishlarni tashkil etish va oʻtkazish;
• Oʻz guruhidagi har bir bolaning ehtiyojlari va manfaatlarini hisobga olish va ehtiyotkorlik bilan munosabatda boʻlish, ularning individual xususiyatlarini oʻrganish;
• Individual rivojlanish xaritalarida oʻquvchilarni kuzatish natijalarini oʻz vaqtida aks ettirish, olingan natijalarni tahlil qilish, keyingi ta’lim va tarbiya ishlarini belgilash;
• Ta’lim jarayonini mavzuli rejaga, bolalarning yoshiga muvofiq oʻz vaqtida rejalashtirishni amalga oshirish;
• Ish rejaga muvofiq bolalar bilan ta’lim-tarbiya faoliyatini amalga oshirish uchun zarur boʻlgan didaktik va oʻyin materiallarini oldindan tayyorlashni amalga oshirish, ularni jihozlash va bolalar uchun qulay joyga joylashtirish;
• Kun tartibini bajarish, tasdiqlangan mashgʻulotlar jadvaliga muvofiq ta’lim-tarbiyaviy ishlarni bajarish;
• Ish rejasiga muvofiq barcha turdagi faoliyatlarning bajarilishini ta’minlash, tegishli rivojlantiruvchi muhitni tashkil etish;
• Bolalar bilan ishlashda innovatsion pedagogik texnoligiya, ilgʻor tajriba, zamonaviy axborot-kommunikatsiya texnologiyalarini joriy etish;
• Tarbiyachi ish hujjatlarini oʻz vaqtida toʻldirish, me’yoriy hujjatlar talablariga muvofiq rasmiylashtirish, uni ozoda saqlash, ish joyida boʻlishini taʻminlash;
• Me’yoriy hujjatlarda belgilangan muddat davomida zarur hujjatlar va materiallarning saqlanishini ta’minlash;
• Uslubiy materiallarni toʻplash, uni rivojlanish sohalari boʻyicha tasniflash, estetik va sanitar talablar asosida saqlanishini amalga oshirish;
• Ma’lumot – oliy, maktabgacha ta’lim yoʻnalishida;
• Bolalar bilan muloqot qilish qobiliyati;
• Orgtexnikadan foydalanish.
2. Katta hamshira
• Oylik ish haqi - “Olmaliq KMK” AJ uchun yagona tarif stavkasiga muvofiq belgilanadi.
• Talab qilinadigan ish tajribasi: mutaxassislik boʻyicha kamida 3 yil.
• Yillik va oylik rejalarga muvofiq ishlarni tashkil etadi.
• Bolalarni shifokor koʻrigidan oʻtkazishda koʻmaklashadi, tor mutaxassislar tomonidan joriy tekshiruvlar va kasbiy koʻriklardan soʻng shifokor koʻrsatmalarining bajarilishini nazorat qiladi.
• Shifokor koʻrsatmasi boʻyicha chiniqtirish tadbirlarini tashkil qiladi va oʻtkazadi (sxema, chiniqtirish jadvallari, chiniqtiish tartiblari, choʻmilish nazorati); laboratoriya tekshiruvlari uchun na`munalar oladi, bolalarni oʻz vaqtida emlash uchun yuboradi, agar kerak boʻlsa, rejadan tashqari emlashni tashkil qiladi va oʻtkazadi.
• Bolalarda shikastlanishning oldini olish boʻyicha tadbirlar oʻtkazadi.
• Maktabgacha ta'lim muassasasida sanitariya va epidemiyaga oid tadbirlarni tashkil etadi va amalga oshirilishini nazorat qiladi (dezinfektsiyali eritmalar bilan ishlash - ONA eritmani tayyorlaydi, dezinfektsiyali eritmani guruhlarda toʻg'ri tayyorlash va ishlatish, idishlarni yuvish, guruhlarda yumshoq va qattiq jihozlar belgilanishini nazorat qilish, bolalarni pedikulyoz uchun tekshirish, ertalabki filtrni oʻtkazish va boshqalar).
• Joriy va umumiy tozalashning muntazamligi va sifatini, tozalash uskunalarida belgilash mavjudligini va uni saqlash shartlarini nazorat qiladi.
• Yuqumli kasalligi boʻlgan be`morlar bilan aloqada boʻlganlar uchun epidemiyaga qarshi tadbirlarni tashkil qiladi, joriy dezinfeksiya oʻtkazadi, kontakt guruhlarida kuzatuv oʻtkazadi.
• Bolalarning, ayniqsa, sog'lig'ida og'ishi boʻlgan bolalarning sog'lig'ini tizimli monitoringini olib boradi, belgilangan vaqtda muntazam ravishda tibbiy koʻrikdan oʻtkazadi.
• Maktabgacha ta’lim muassasalarida bolalarning jismoniy tarbiyasi va jismoniy rivojlanishining toʻg‘ri tashkil etilishi ustidan muntazam monitoring olib boradi (ertalabki gimnastikani nazorat qilish, jismoniy tarbiya mashg‘ulotlarini tashkil etish va oʻtkazish, antropometrik oʻlchovlar).
• Muntazam ravishda zarur tibbiy hujjatlarni yuritadi.
• Maktabgacha ta'lim muassasasida bolalarning toʻg'ri ovqatlanishini tashkil etishni nazorat qiladi va javobgar shaxs hisoblanadi.
• Ishlab chiqarish uskunalari, oshxona va ovqatlanish anjomlari, kesish taxtalarining jihozlanishini: ularning belgilanishini, saqlash shartlari nazorat qiladi.
• Idishlarni, oshxona anjomlarini va ishlab chiqarish uskunalarining tozalanish ishlarini tashkil etadi, yuvish va dezinfektsiyalash vositalarining mavjudligi va ishlatilishini nazorat qiladi; oshxona va ovqatlanish anjomlari hamda idishlarni sifatli yuvish; joriy va umumiy tozalashning muntazamligi va sifati, tozalash uskunalarida belgilash mavjudligi, uni saqlash shartlari, oziq-ovqat chiqindilarini yig'ishni nazorat qiladi.
• Tasdiqlangan taxminan 10 kunlik taomnoma va taomlarning kartotekasi mavjudligini amalga oshiradi.
• Kundalik taomnomalarni tayyorlaydi.
• Ma`lumot: oʻrta maxsus, tibbiy.
• Ish tajribasi: mutaxassislik boʻyicha kamida 3 yil.
• bolalar bilan ishlash;
• tibbiy muolajalarni bajarish;
• favqulodda vaziyatlarda birinchi yordam;
• samaradorlikni baholash;
• ofis jixozlaridan foydalanish.
Maxsus tayyorgarlik:
• mutaxassislik kurslarida.
• Muloqot, harakatchanlik, stressga chidamlilik, punktuallik.
Qabul qilingan rezyumelarni koʻrib chiqishning xolisligini taʻminlash uchun, ularni koʻrib chiqish va malaka talablari/mezonlariga muvofiqligini baholash maqsadida 2023-yilning 17-21-avgust kunlari quyidagi havolada keltirilgan forma https://ahds.agmk.uz:8443/ords/f?p=123  orqali yuboring.

Вакансии в Управлении социальных объектов
Будут приниматься резюме на следующие вакансии в Управления социальных объектов, Дошкольные образовательные учреждения АО «Алмалыкский ГМК».
1. Воспитатель ДОУ
Требуемый стаж работы: без предъявления требований к стажу работы
- Организовывать и проводить работу по всестороннему и гармоничному развитию и воспитанию детей в соответствии с государственной образовательной программой, календарно-тематическим планом, возрастом детей.
- Заботливо и внимательно относиться к нуждам и интересам каждого ребенка своей группы, изучать их индивидуальные особенности.
- Своевременно отражать результаты наблюдения за воспитанниками в индивидуальных картах развития, проводить анализ полученных результатов, определять дальнейшую воспитательно-образовательную работу.
- Осуществлять своевременное планирование учебно-воспитательного процесса согласно тематическому плану, возрасту детей.
- Осуществлять предварительную подготовку дидактического, игрового материала, необходимого для осуществления учебно-воспитательной деятельности с детьми согласно плана работы, осуществлять оснащение и размещение его в доступном для детей месте.
- Выполнять режим дня, проводить учебно-воспитательную работу согласно утверждённой сетке занятий.
- Обеспечить ежедневное выполнение всех видов деятельности согласно плана работы, организовывать соответствующую предметно-развивающую среду.
- Внедрять в работу с детьми инновационные формы работы, передовой опыт, современные информационно-коммуникативные технологии.
- Своевременно заполнять необходимую документацию группы, оформлять в соответствии с требованиями нормативных актов, содержать её в опрятном виде, не допускать случаев её отсутствия на рабочем месте.
- Обеспечивать хранение необходимой документации и материалов в течении периода, определённого требованиями нормативных актов.
- Осуществлять сбор методического материала, его классификацию по компетенциям областей развития, эстетическое оформление и хранение.
- Выполнять мероприятия, направленные на укрепление здоровья детей, согласно рекомендациям врача и медицинского персонала.
- Образование - высшее дошкольное воспитание
- общения с детьми;
- общения с родителями;
- оценки результативности.
2. Старшая медицинская сестра
- Требуемый стаж работы: по специальности не менее 3-х лет.
- Организует работу в соответствии с годовым и месячным планами.
- Присутствует при осмотре детей врачом, осуществляет контроль выполнения назначений врача после текущих осмотров и профосмотров узкими специалистами.
- Организует и проводит по назначению врача мероприятия по закаливанию (схема, графики закаливания, проведение закаливающих процедур, контроль за купанием); проводит диагностические пробы- (Р-Манту), заборы для лабораторных исследований, своевременно направляет детей на проф. прививки в поликлинику, при необходимости организует и проводит внеплановую вакцинацию.
- Проводит мероприятия по профилактике травматизма у детей.
- Контролирует организацию и проведение санитарно-противоэпидемических мероприятий в ДОО (работа с дезинфицирующими растворами-осуществляет приготовление маточного дезраствора, контролирует правильное приготовление и использование дезраствора в группах, обработку и мытье посуды, маркировку мягкого и твердого инвентаря в группах, осмотр детей на педикулез, проведение утреннего фильтра и т.д.).
- Контролирует регулярность и качество проведения текущей и генеральной уборки, наличие маркированного уборочного инвентаря, условия его хранения.
- Организует противоэпидемические мероприятия у контактных с инфекционными больными, проведение текущей дезинфекции, ведение обсервации в контактных группах.
- Ведет систематическое наблюдение за здоровьем детей, особенно имеющих отклонения в состоянии здоровья, проводит регулярную диспансеризацию в декретированные сроки.
- Проводит регулярный контроль за правильной организацией физического воспитания и физического развития детей в ДОО (контроль проведения утренней гимнастики, организации и проведения физкультурных занятий, проведение антропометрических измерений).
- Регулярно ведет необходимую медицинскую документацию.
- Контролирует и несет ответственность за организацией правильного питания детей в ДОО.
- Следит за оснащенностью производственным инвентарем, кухонной и столовой посудой, разделочными досками; их маркировкой, условиями хранения.
- Контролирует организацию обработки тары, кухонной посуды и производственного инвентаря, наличие и использование моющих и дезинфицирующих средств; качественное мытье столовой, чайной посуды и столовых приборов; регулярность и качество проведения текущей и генеральной уборки, наличие маркированного уборочного инвентаря, условия его хранения, сбор пищевых отходов.
- Осуществляет наличие утвержденного примерного 10-дневного меню и картотеки блюд.
- Ежедневно составляет меню-раскладку.
- Образование – средний специальный, медицинское.
- Опыт работы: по специальности не менее 3-х лет.
- работы с детьми;
- выполнения медицинских манипуляций;
- оказание первой помощи при неотложных состояниях;
- оценки результативности;
- пользования оргтехникой.
Специальная подготовка:
В целях обеспечения объективности при рассмотрении поступивших Резюме, справку-объективку кандидатов (соискателей) просим направить по указанной форме https://ahds.agmk.uz:8443/ords/f?p=123, для дальнейшего их препровождения на рассмотрение и оценку на соответствие квалификационным требованиям/критериям, в Приемную комиссию АГМК с 17 по 21 августа 2023 года.