14 Iyul 2022, 8:25 10459
"Olmaliq KMK" AJ Nodir metallar va qattiq qotishmalar ishlab chiqarish boyicha-ilmiy ishlab chiqarish birlashmasida ( keyinchalik – NM va QQICh IIChB, Chirchiq shahri) quyidagi bo'sh ish o'rinlari uchun test jarayonlari tashkil etiladi:
Boʻsh ish  oʻrinlari nomi
ma’lumoti/mutaxassisligi
Materiallar tarkibi va xususiyatlarini oʻrganish laboratoriyasi boʻlimi boshligʻi
"Metallurgiya", "kimyoviy texnologiya", "Materialshunoslik va yangi materiallar texnologiyasi" yoʻnalishlari boʻyicha oliy kasb ta’limi va kasbiy faoliyat boʻyicha kasbiy qayta tayyorlash, lavozimga muvofiqligi uchun malaka sertifikatining mavjudligi
Tadqiqot boʻlimida kamida 5 yillik ish tajribasi
Xom ashyo, materiallar, tayyor mahsulotlar uchun texnik talablar, standartlar, texnik shartlar va texnik hujjatlarni ishlab chiqish va bajarish boʻyicha boshqa me’yoriy hujjatlar, ilmiy-tadqiqot ishlarini oʻtkazish usullari. Oʻzbekiston Respublikasining innovatsion rivojlanish va investitsiyalar sohasidagi qonunlari va boshqa normativ-huquqiy hujjatlari, texnik hisob-kitoblarni laboratoriya tadqiqotlarini oʻtkazish usullari, shaxsiy kompyuterda ishlash, chet tillarini bilish
Nanotexnologiya, kompozit va istiqbolli materiallar laboratoriyasi boʻlimi boshligʻi
"Metallurgiya", "Kimyoviy texnologiya", "Materialshunoslik va yangi materiallar texnologiyasi" yoʻnalishlari boʻyicha oliy kasb ta’limi va kasbiy faoliyat boʻyicha kasbiy qayta tayyorlash, lavozimga muvofiqligi uchun malaka sertifikatining mavjudligi
Xom ashyo, materiallar, tayyor mahsulotlar uchun texnik talablar, standartlar, texnik shartlar va texnik hujjatlarni ishlab chiqish va bajarish boʻyicha boshqa me’yoriy hujjatlar, ilmiy-tadqiqot ishlarini oʻtkazish usullari. Oʻzbekiston Respublikasining innovatsion rivojlanish va investitsiyalar sohasidagi qonunlari va boshqa normativ-huquqiy hujjatlari, texnik hisob-kitoblarni, laboratoriya tadqiqotlarini oʻtkazish usullari, shaxsiy kompyuterda ishlash, chet tillarini bilish
Metallurgiya tadqiqotlari va yuqori toza metallar laboratoriyasining yetakchi muhandisi
"Metallurgiya", "kimyoviy texnologiya", "Materialshunoslik va yangi materiallar texnologiyasi" yoki boshqa yaqin sohalar boʻyicha oliy texnik ma’lumot
Muhandislik va texnik lavozimlarda kamida 3 yillik ish tajribasi.
ilmiy tadqiqot ishlarini oʻtkazish usullari- rejalar, tadqiqot dasturlarini tuzish, analitik maʻlumotlarni qayta ishlash usullari
Nanotexnologiya, kompozit va istiqbolli materiallar laboratoriyasining 1-toifali muhandisi
"Metallurgiya", "Kimyoviy texnologiya", "Materialshunoslik va yangi materiallar texnologiyasi yoʻnalishlari boʻyicha oliy maxsus ma’lumot
Tadqiqot sohasida kamida 2 yillik ish tajribasi
tadqiqot usullari, ishlarni bajarish qoidalari va shartlari, texnik hujjatlar, materiallar, mahsulotlar, amaldagi standartlar, texnik shartlar, texnik hujjatlarni tayyorlash va bajarish boʻyicha koʻrsatmalar. Chet tillarini bilish, diplomlarning mavjudligi. Sifat sertifikatlari qabul qilinadi
oliy (texnik) ta’lim yoʻnalishi boʻyicha
Muhandislik va texnik lavozimlarda mutaxassislik boʻyicha kamida 5 yillik ish tajribasi
metallurgiya sanoati korxonalari va tashkilotlari uchun umumiy xavfsizlik qoidalari; elektr qurilmalarini texnik ishlatish qoidalari va xavfsizlik qoidalari, elektr qurilmalarini ishlatish; yuk koʻtarish moslamalarini oʻrnatish, xavfsiz ishlash qoidalari mexanizmlari va kranlar; texnik uskunalar xususiyatlari va undan foydalanish qoidalari
Stansiya osti uchastkasi smena ustasi
Oliy texnik taʻlim yoʻnalishi boʻyicha
Muhandislik va texnik lavozimlarda kamida 1 yil ish tajribasi, elektr xavfsizligi boʻyicha
5-guruh
metallurgiya sanoati korxonalari va tashkilotlari uchun umumiy xavfsizlik qoidalari; elektr qurilmalarini texnik ishlatish qoidalari va xavfsizlik qoidalari, elektr qurilmalarini ishlatish; yuk koʻtarish moslamalarini oʻrnatish va xavfsiz ishlash qoidalari mexanizmlari va kranlar; texnik uskunalar xususiyatlari va undan foydalanish qoidalari
Katta usta (elektr qismi boʻyicha)
Oliy (texnik) ta’lim yoʻnalishi boʻyicha
Muhandislik va texnik lavozimlarda kamida 3 yil ish tajribasi.
metallurgiya sanoati korxonalari va tashkilotlari uchun umumiy xavfsizlik qoidalari; elektr qurilmalarini texnik ishlatish qoidalari va xavfsizlik qoidalari, elektr qurilmalarini ishlatish; yuk koʻtarish moslamalarini oʻrnatish, mexanizmlarni xavfsiz ishlash qoidalari va kranlar; uskunalarning texnik xususiyatlari va undan foydalanish qoidalari
Gaz xoʻjaligi ustasi
Oliy (texnik ta’lim yoʻnalishi boʻyicha)
Gaz xoʻjaligidagi muhandislik va texnik lavozimlarda kamida               1 yil ish tajribasi
"Xavfli ishlab chiqarish obektlarining sanoat xavfsizligi toʻgʻrisida"gi qonuni, korxona gaz xizmatining tashkiliy tuzilmasi, gaz xizmati boʻlinmalari va asosiy ustaxonalar (xizmatlar) oʻrtasidagi funksional aloqalar, asosiy tuzilmalar, ularning joylashuvi, tizimni boshqarishning asosiy tarkibiy qismlari
Yuk tashish ekspeditori
Oliy yoki oʻrta maxsus ta’lim
Ish tajribasi kamida 1 yil
yuklash va tushirish ishlarini tashkil etish; tovarlarni qabul qilish va topshirish tartibi; ekspeditorlik yuklarini tashish va saqlash shartlari.
Ishlab chiqarishni nazorat qilish sektori muhandisi
Sanoat xavfsizligi sohasida oliy texnik taʻlim va qoʻshimcha kasb-hunar taʻlimi
Xavfli ishlab chiqarish obektlarida kamida
sanoat xavfsizligi sohasidagi meʻyoriy hujjatlar, shu jumladan tashkilotdagi sanoat xavfsizligini boshqarish asoslari, ishlab chiqarish nazoratini tashkil etish, baxtsiz hodisalar va hodisalarning oldini olish asoslari, sanoat xavfsizligi boʻyicha hujjatlar va hisobotlar, ishlab chiqarish nazoratini tashkil etish va amalga oshirish qoidalari va talablari, xavfli ishlab chiqarish obektida sanoat xavfsizligi talablariga rioya qilish
Laboratoriya mudiri (kimyo)
Yoʻnalishi boʻyicha oliy ta’lim
Ish tajribasi: muhandislik va texnik lavozimlarda mutaxassislik boʻyicha kamida 3 yil
kimyoviy tahlillarni sifatli oʻtkazish, kimyoviy va fizik sinovlar, xom ashyo, yarim tayyor mahsulotlar va tayyor mahsulotlar sifatining amaldagi standartlar va texnik shartlarga muvofiqligini laboratoriya nazoratini ta’minlash usullari
Sanoat ishlab chiqarish-tajriba sexi smena ustasi
oliy (texnik) ta’lim
Ish tajribasi: muhandislik va texnik lavozimlarda mutaxassislik boʻyicha kamida 1 yil
ishlab chiqarish va xoʻjalik faoliyati bilan bogʻliq uslubiy, me’yoriy va boshqa qoʻllanma materiallari, metallurgiya sanoati korxonalari va tashkilotlari uchun xavfsizlik qoidalari, yuk koʻtarish moslamalari va kranlarni oʻrnatish va ulardan foydalanish qoidalari, iste’molchilar elektr qurilmalaridan texnik foydalanish qoidalari va ularni ishlatishda texnik xavfsizlik qoidalari
13
Хoʻjalik mudiri
Oliy kasbiy ta’lim
(iqtisodiy)
Mutaxassislik boʻyicha kamida 1 yillik ish tajribasi
iqtisodiy faoliyat sohasidagi hujjat aylanishi normalari; korxona balansida bo'lgan xojalik mol-mulki qiymatlarini xatlovdan o'tkazish qoidalari; xo'jalik mol-mulkini saqlash tamoyillari, shuningdek ularni hisobdan chiqarish
14
Seh mehanigi
Muhandislik va texnik lavozimlarda kamida
5 yillik ish tajribasi
bajarilgan ishlar boʻyicha me’yoriy hujjatlar va uslubiy materiallar, korxonada ta’mirlash xizmatini tashkil etish va ta’mirlash ishlarini tashkil etish texnologiyasi, texnik xususiyatlari, dizayn xususiyatlari, korxona jihozlarining maqsadi, ishlash usullari va qoidalari, texnologik uskunalarni rejalashtirish va oqilona ishlatishning yagona tizimi qoidalari, uskunalarni  ta’mirlashga topshirish va ta’mirdan keyin qabul qilish qoidalari
15
Traktor haydovchisi
Kasb boʻyicha kamida
Traktorning konstruksiyasi va uning asosiy qismlari, traktorning asosiy- texnik xususiyatlari
Qabul qilingan rezyumelarni koʻrib chiqishning xolisligini ta’minlash uchun, ularni koʻrib chiqish va malaka talablari/mezonlariga muvofiqligini baholash maqsadida 2022 yil 14 iyuldan 20 iyulgacha quyidagi havolada keltitilgan forma https://ahds.agmk.uz:8443/ords/f?p=123  orqali yuboring.

14 Июля 2022, 8:25 10460
В научно-производственном объединении по производству редких металлов и твёрдых сплавов (далее - НПО по ПРМиТС) АО "Алмалыкский КМК" (г. Чирчик)  будут организованы тестовые испытания на следующие вакансии:
Обрзование/ специальность
Высшее профессиональное образование по направлению: ”Металлургия”, “Химическая  технология”, «Материаловедение и технология новых материалов»
и профессиональная переподготовка по профессиональной деятельности, наличие квалификационного аттестата на соответствие занимаемой должности
Опыт работы в отделе исследований не менее 5 лет
Технические требования к сырью, материалам, готовой продукции, стандарты, технические условия и другие нормативные документы по разработке и оформлению технической документации, методы проведения научно– исследовательских работ. методы проведения лабораторных исследований технических расчетов. Владение персональным компьютером. Владение иностранными языками приветствуется
Начальник отделения лаборатории нанотехнологий, композитных и перспективных материалов
Высшее профессиональное образование по специальности по направлению: ”Металлургия”, “Химическая  технология”, «Материаловедение и технология новых материалов»
Технические требования к сырью, материалам, готовой продукции, стандарты, технические условия и другие нормативные документы по разработке и оформлению технической документации, методы проведения научно-исследовательских работ, методы проведения лабораторных исследований технических расчетов. Владение персональным компьютером. Владение иностранными языками приветствуется
Ведущий инженер  лаборатории металлургических исследований и высокочистых металлов
Высшее техническое образование по направлению «Металлургия», «Химическая технология», «Материаловедение и технология новых материалов» или других близких областях
Опыт работы на инженерно – технических должностях  не менее  3 лет.
методы проведения научно-
исследовательских работ,
составления планов, программ исследовательских работ,
методы обработки аналитических данных
Инженер 1 категории лаборатории нанотехнологий, композитных и перспективных материалов
Высшее специальное образование, по  направлениям «Металлургия», «Химическая технология», «Материаловедение и технология новых материалов»
стаж работы в области исследований не менее  2 лет
методы исследования, правила и условия выполнения работ, основные требования, предъявляемые к технической документации, материалам, изделиям, действующие стандарты, технические условия, положения и инструкции по составлению и оформлению технической документации. Владение иностранными языками, наличие дипломов. сертификатов качества приветствуется
Энергетик цеха
высшее (техническое) образование по направлению
Стаж работы по специальности на инженерно – технических должностях не менее 5  лет
общие правила безопасности для предприятий и организаций металлургической промышленности;
правила технической эксплуатации электроустановок и правила
Сменный мастер участка подстанции
Стаж работы по специальности на инженерно – технических должностях не менее 1  года,  5 группа по электробезопасности
Старший мастер (по электрической части)
Высшее (техническое) образование по направлению
Стаж работы по специальности на инженерно – технических должностях не менее 3 лет.
Мастер газового хозяйства
Высшее (техническое образование по направлению)
Стаж работы по специальности на инженерно – технических должностях в газовом хозяйстве не менее 1 года
Закон  «О промышленной безопасности опасных производственных объектов» Организационную структуру газовой службы предприятия, функциональные связи между подразделениями газовой службы и основными цехами (службами) основные сооружения, их расположение, конструкцию основных узлов управления системой.
Экспедитор по перевозке грузов
Высшее  или  среднее – специальное образование
Стаж работы                          не менее                                       1 года
организацию погрузочно-разгрузочных работ;
порядок приема и сдачи грузов;
условия перевозки и хранения экспедируемых грузов.
Инженер сектора производственного контроля
Высшее техническое образование и дополнительное профессиональное образование в области промышленной безопасности
Стаж работы на опасных производственных объектах  не менее                     3 лет
нормативные документы в области промышленной безопасности, в т. ч. основы управления промышленной безопасностью в организации, организацию производственного контроля, основы предупреждения аварий и инцидентов, документацию и отчетность по промышленной безопасности, положения и требования правил организации и осуществления производственного контроля, соблюдения требований промышленной безопасности на опасном производственном объекте
Заведующая лабораторией цеха (химической)
Высшее образование по направлению
Опыт работы: по специальности на инженерно-технических должностях не менее             3-х лет
методы качественного проведения химических анализов, химико-физических испытаний, обеспечение лабораторного контроля соответствия качества сырья, полуфабрикатов и готовой продукции действующим стандартам и техническим условиям
Cменный мастер опытно – промышленного цеха
высшее (техническое) образование
Опыт работы: по специальности на инженерно-технических должностях не менее 1 года
методические, нормативные и другие руководящие материалы, касающиеся производственно-хозяйственной деятельности, правила безопасности для предприятий и организаций металлургической промышленности.
правила устройств и эксплуатации грузоподъемных установок и кранов, правила технической эксплуатации электроустановок потребителей и правила технической безопасности при их эксплуатации
13
Заведующий хозяйственной частью
высшее профессиональное (экономическое)
Опыт работы по специальности не менее 1 года
нормы документооборота в сфере хозяйственной деятельности;
правила проведения инвентаризации хозяйственных ценностей, состоящих на балансе предприятия;
принципы хранения хозяйственного имущества, принципы хранения хозяйственного имущества, а также их списания
14
Механик цеха
высшее  (техническое) образование
Опыт работы по специальности на инженерно-технических должностях не менее 5-ти  лет
Нормативные документы и методические материалы по вопросам выполняемой работы,
организацию ремонтной службы на предприятии и организацию технологию ремонтных работ, технические характеристики, конструктивные особенности, назначение, режимы работы и правила эксплуатации оборудования предприятия, Единую систему планово-предупредительного ремонта и рациональной эксплуатации технологического оборудования, правила сдача оборудования в ремонт и приема после ремонта
15
Тракторист
конструкцию трактора и основные его части, основные трактора, технические характеристики
В целях обеспечения объективности при рассмотрении поступивших резюме, справку-объективку кандидатов (соискателей) просим направить через нижеперечесленную форму https://ahds.agmk.uz:8443/ords/f?p=123, для дальнейшего их препровождения на рассмотрение и оценку на соответствие  квалификационным требованиям/критериям, в Приемную комиссию АГМК с 14 июля по 20 июля 2022 года с 8:00 до 17:00 часов.