Hamidjon Bozorov – “Eng yaxshi yosh hisobchi – 2022” ko’rik tanlovi g’olibi
Davlat dasturi ijrosini ta’minlash, OKMK yoshlarining kasbiy salohiyatini oshirish hamda kombinatning moliya yo’nalishidagi yosh xodimlar zahirasini shakllantirish maqsadida joriy yilning 21 dekabr kuni “Eng yaxshi yosh hisobchi” kasb mahorati tanlovi bo’lib o’tdi.
Tanlov OKMK Yoshlar ittifoqiI, O’quv markazi hamda O‘zbekiston konchilik va metallurgiya sanoati faxriylari kengashi Olmaliq filiali faollari tashabbusi bilan tashkil etildi.
Unda kombinat tarkibiy bo’linmalarida faoliyat olib borayotgan yosh hisobchilar o’zaro belashishdi.
Tanlov, 2 bosqichda tashkil etildi.
1-bosqichda ishtrokchilar nizomga asosan sohaga oid 20 ta savolga belgilangan vaqt ichida javob berishdi. Mazkur bosqichda eng yuqori natijani qayd etgan 10 nafar ishtirokchilar tanlovning ikkinchi bosqichida ishtirok etish huquqiga ega bo’lishdi.
2-bosqich amaliy bosqich bo’lib, unda tanlov qatnashchilariga iqtisodiy sohaga oid savol va topshiriqlar berildi.
Kasb mahorati tanlovining natijalariga ko’ra, Qalmoqqir KB hisobchisi Kamolbek Hamidov 3-o’rinni egalladi.
Mis boyitish fabrikasi xodimi Kristina Golovanova 2-o’rinni qo’lga kiritdi.
Barcha shartlarda o’z mahorati va bilimini namoyish eta olgan Sanoat temiryo'l transporti boshqarmasi xodimi Hamidjon Bozorov “Eng yaxshi yosh hisobchi – 2022” ko’rik tanlovining mutlaq g’olibi bo’ldi.

Хамиджон Бозоров – победитель конкурса «Лучший молодой бухгалтер-2022»
В целях обеспечения Государственной программы, повышения профессионального потенциала молодежи АГМК и формирования резерва молодых специалистов комбината в сфере финансов 21 декабря этого года был проведен конкурс профессионального мастерства «Лучший молодой бухгалтер-2022».
Конкурс был организован по инициативе Союза молодежи и учебного центра АГМК, а также активистов Алмалыкского территориального филиала Совета ветеранов горной и металлургической промышленности Узбекистана.
Приняли участие в конкурсе молодые бухгалтеры из различных структурных подразделений комбината.
Конкурс прошёл в 2 этапа. В первом этапе участники ответили за определенное время на 20 вопросов, касающихся их профессии. 10 участников, набравшие наибольшее количество балов, перешли в следящий этап. Во втором этапе конкурсанты решали различные экономические задачи.
По итогам конкурса профессионального мастерства третье место занял бухгалтер рудоуправления «Кальмакыр» Камолбек Хамидов, второе место – Кристина Голованова, представительница медной обогатительной фабрики. Победителем конкурса «Лучший молодой бухгалтер-2022» стал работник управления промышленного железнодорожного транспорта Хамиджон Бозоров.